Başkan Bozdoğan Görevdeki 2 Yılını Değerlendirdi

Tarsus Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Başkan Bozdoğan, görevdeki 2 yılını değerlendirdi. Belediyecilikte yeni bir model yarattıklarını belirten Bozdoğan,'' 24 ayda 106 hizmetin açılışını gerçekleştirdik. Borçlarından arınan kasasında para bulunan güçlü bir belediyeyiz'' dedi.

Başkan Bozdoğan Görevdeki 2 Yılını Değerlendirdi

Tarsus Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda gerçekleştirdi. Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından önceki Meclis Zabıt tutanağı oylandı.  Daha sonra Belediye Meclisi Divan Kâtipliğine 2 asil, 2 yedek Divan Kâtibinin seçimi gerçekleştirildi.

Divan Kâtiplikleri için gizli oylama şeklinde yapılan seçimde Meclis üyeleri Yusuf Tıbık ve Ayşe Sayar Cantutumlu bu göreve seçildiler. Meclis 1. ve 2.  Başkan Vekilliği seçiminde ise  1. Başkan Vekilliğine Meclis üyeleri Ali Dinsever, 2. Başkan Vekilliğine ise Ünzile Kuru, Daimi Encümen Üyeliklerine de Meclis üyeleri Mert Keleşoğlu, Gürbüz Günaştı ve Ali Erhan Okyay seçildiler.

İhtisas Komisyonlarına üye seçimlerinin ardından, Müdürlüklerden gelen evrakların görüşülerek karara bağlanması ve komisyondan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanmasının sonrasında

Tarsus Belediyesi’nin 01.01.2020-31.12.2020 Dönemi Faaliyet Raporu okunup karara bağlandı.

Tarsus Belediyesi 01.01.2020-31.12.2020 Dönemi Denetim Komisyonu Raporunun Meclise sunulmasıyla, dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

BAŞKAN BOZDOĞAN “ TARSUS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Meclisin dilek ve temenni bölümünde görevdeki 2 yılını değerlendiren ve şeffaf belediyecilik ilkesinden ödün vermediklerini belirten Başkan Bozdoğan, “Eğiten, Üreten, Kültürlü ve Sağlıklı Tarsus için başlattığımız çalışmalarımızın ilk yılını borç ödemekle geçirdik. Pandemi süreci çalışmalarımıza sekte vursa da öncelikli olarak zamanımızın birçok bölümünü Dünya’yı ve Ülkemizi etkisi altına alan Covit-19 Virüsü ile mücadele ile geçirdik. Salgına karşı halkımızı koruyucu tedbirler kapsamında yerel yönetim olarak tüm Türkiye’ye örnek olacak faaliyetler gerçekleştirdik. Pandemi ile mücadele sıralamasında 1’nci sırada yer aldık. Bu süreçte sağlık çalışanlarımızı destekleyici adımlar atarak elimizden geldiğince onların yanında olduk. Bir yandan salgına karşı mücadele verirken diğer yandan da şehrimizin 180 mahallesini ziyaret edip, sorunları tespit ettik. Bu tespitlerimiz kapsamında, acil olarak yapılması gereken halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetler için kolları sıvadık. Ekip ruhu ile hareket ederek 7/24 çalışma esasına göre projeleri hayata geçirdik. Çözüm odaklı Sosyal belediyecilik anlayışımız ile ayrım yapmadan, çalmadan çaldırmadan müsriflik yapmadan kimseyi kayırmadan hizmet ürettik. Üretmeye devam edeceğiz. 24 aylık dönemde 106 projeyi tamamlayıp halkımızın kullanıma sunduk. Bu çalışmalarımız birçok belediyeye model oluyor. Borçlarından arınan kasasında para bulunan güçlü bir belediyeyiz. Halkın parasını halka harcayıp hizmet kervanımızı en ileri noktaya taşıyacağız. Modern bir şehirde yaşamak her Tarsuslunun hakkı… Şehirde ne varsa köylerde o olacak.  Artık köylerden şehirlere değil, şehirlerden köylere göçü başlayacak ve bunu başaran ilk belediye olacağız” dedi

BELEDİYELER İŞ KAPISI DEĞİL HİZMET KURUMLARIDIR

Başkan Bozdoğan konuşmasının devamında; “Tarsuslu hemşerilerimin Tarsus Belediyesinden, Mersinli hemşerilerimizin Mersin Büyükşehir Belediyesinden yani kısacası ülkemizin her il ve ilçesinde belediyelerin istihdam konusunda hedef tahtasına dönüştüğünü, bu minvalde büyük beklentilerin hizmet noktasında değil de iş ve istihdam noktasında olduğunu gördüm. Ancak unutulmamalıdır ki belediyeler hizmet kurumlarıdır. “Bizim tek bir şeyimiz var o da Tarsus’umuz, Kırmızı Çizgimiz Tarsus” herkes bunu böyle bilecek. Bazıları amacını aşacak şekilde sırf karalama politikası güderek aslı astarı olmayan iftiralar ile sosyal medyadan eleştiriyor, tabi ki halkım bun inanmıyor. Biz eleştiriye kapalı değiliz ancak eleştirirken yıpratmak değil, yapıcı olmak önemli. Her türlü yapıcı eleştiriye açığız. Varsa hatalarımız bunu bilmeyi de isteriz, biz o hatadan dönecek erdemi gösteririz. Ama bunu baskı ile yıldırma politikası ile yada hizmeti engelleyerek yapamazlar buna müsaade etmeyiz.

İki yıl önce bugün seçimi kazandığımda ilk gittiğim yer annemin kabriydi. Sadece tek bir şey söyledim: “Çalmayacağım, Çaldırmayacağım Merak Etme” dedim. Allah aşkına gelin gece yarısı bakın bu adam çalışıyor mu, çalışmıyor mu? İnanın o kadar çok çalışıyoruz ki Ankara’ya gittiğimizde bakanların, milletvekillerinin ki sadece kendi milletvekillerimiz değil diğer partilerin milletvekillerine de gidiyoruz. Bakın tek çizgimiz Tarsus. Bunun için destek olun. İki yılda hepinize tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, beni eleştiren kendi partilime de, hepsine çalışmalarıyla, samimiyetleriyle, sevecenlikleriyle hepsine çok teşekkür ediyorum. Hepiniz benim için çok önemlisiniz. Burada Haluk Bozdoğan yaptı değil biz yaptık, birlikte başardık. Şunu da son olarak eklemek istiyorum; Tarsus Belediyesini namuslu insanlar, kul hakkı yemeyen insanlar, yolsuzluk yapmayan insanlar ve devleti soymayan insanlar yönetiyor. Buradaki tüm arkadaşlarımdan, hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.