Mersin Büyükşehir GSK, Tenis Çalışmalarını Sürdürüyor

Birçok branşta faaliyet gösteren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, teniste performans oyuncularıyla çalışmalarını sürdürüyor. 20 sporcu ile haftanın 5 günü 3’er saatlik yoğun antrenman yapan Büyükşehir, tenis branşında da ülke çapında söz sahibi olmayı amaçlıyor. Büyükşehir Belediyesi GSK tenis başantrenörü Umur Serin, sporcularla bire bir ilgilendiklerini belirterek, “Şu anda aktif olarak 10-14 yaş aralığında 20 sporcumuz var. Bunlardan 10’u performans anlamında turnuvalara katılıyor. Sporcularımız Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK lisansı altında turnuvalara katılarak, ilimizi ve belediyemizi temsil ediyor” dedi.

Mersin  Büyükşehir  GSK, Tenis Çalışmalarını  Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) içerisinde bulundurduğu birçok branşla Mersin’de sporu ve sporcuyu destekleyen ve geliştiren faaliyetlerini sürdürüyor. GSK içerisinde yer alan tenis branşında da Mersin’in en iyi performans oyuncuları antrenmanlarına Büyükşehir’in antrenörleri eşliğinde devam ediyor.

10-14 yaş aralığındaki Büyükşehir GSK’nın tenis branşındaki lisanslı 20 sporcusu, antrenmanlarını Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompeksi’nde yer alan tenis kortlarında yapıyor. Haftanın 5 günü 3 saat yoğun olarak antrenman yapan oyuncuların Büyükşehir’in tüm olanaklarından yararlanması sağlanıyor. Macit Özcan Spor Kompleksi içinde 5 adet toprak kort ve 1 kondisyon salonu yer alıyor. Toprak kortların yanı sıra sporcuların her zemin çeşidine alışabilmesi için de beton kort yapılması planlanıyor.

Büyükşehir, tenis branşında da söz sahibi olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde Mersin’de spora destek tenis branşında da sürüyor. Mersin’de tenis sporunu küçük yaşlara yaymak ve ilerleyen dönemde performans oyuncuları çıkarmak hedefiyle adımlar atan Büyükşehir Belediyesi GSK, ulusal ve uluslararası başarılar elde eden oyuncular yetiştirmek için 10’u performans oyuncusu olan 20 sporcuyla düzenli olarak antrenman gerçekleştiriyor. Sporcularla bire bir ilgilenen antrenörler milli takıma sporcu yetiştirmek için canla başla çalışıyor. Sporcuların arasında daha önce Mersin il birinciliği gibi önemli başarılar elde etmiş performans oyuncuları da yer alıyor.

“Sporcularımız Büyükşehir Belediyesi GSK lisansı altında turnuvalara katılıyorlar”

Büyükşehir Belediyesi GSK tenis başantrenörü Umur Serin, 10-14 yaş aralığındaki 20 sporcu ile bire bir ilgilendiklerini ve yoğun bir şekilde antrenmanlara devam ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“20 sporcumuzdan 10’u performans anlamında turnuvalara katılıyor. Antrenmanlarımız haftanın 6 günü iki saat tenis, bir saat kondisyon olmak üzere gerçekleştiriliyor. Şu anda 5 adet toprak kortumuz var. Bir de ‘Kır Çiçeği’ projesinin bulunduğu yurdun altında 1 salonumuz var, kondisyon antrenmanlarımızı orada gerçekleştiriyoruz. Sporcularımız Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü lisansı altında turnuvalara katılıyorlar, ilimizi ve belediyemizi temsil ediyorlar.Şu anda kulüp bünyesinde üç antrenörümüz var.” 

Kulüp bünyesine beton kortlar kazandırılacak

Serin, tenis branşındaki hedeflerinin öncelikle milli takıma ardından uluslararası platformlara sporcu kazandırabilmek olduğunu kaydetti. Başkan Vahap Seçer’in tenis branşına da çok önem verdiğini vurgulayan Serin, “Vahap Başkanımız da haftada bir gün tenis oynuyor. Kendisinin çok değer verdiğini biliyoruz bu spora. Umarım yeni yapılacak kortlarımızla daha başarılı bir branş haline geliriz. Yeni bir proje var, beton kortlar yapılması planlanıyor. Dünyada en çok beton zemin kullanılıyor. Biz Mersin ilinde sadece toprakla yetinebiliyorduk. Bu imkanı da bize sağlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

“Hocalarımla beraber büyük işler başaracağıma inanıyorum”

7 yıldır tenis oynadığını söyleyen GSK’nın lisanslı sporcularından Şimal Sultan Çetrez, “1 yıldır bu kulüpteyim. Hocalarımla beraber büyük işler başaracağıma inanıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen il birincisi oldum.  Şu an ilk olarak milli takım seçmelerine girmek istiyorum.Bizi desteklediği için Vahap Seçer Başkanıma da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Teniste Mersin’i iyi bir şekilde temsil etmek istiyorum”

4 yıldır tenis oynadığını belirten ve şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde çalışmalarını sürdüren İpek Özdemir, <strong>“Ben haftada beş gün, günde 3 saat antrenman yapıyorum. Tenisteki hedefim milli takıma girmek. Hocalarıma ve Başkan Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyorum bize bu imkanları sağladığı için. Teniste Mersin’i iyi bir şekilde temsil etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Tenis oynarken hem keyif aldığını hem de çok rahatladığını ifade eden 14 yaşındaki Emir Kılıç Dinekli, “5 yıldır tenis oynuyorum, kendimi geliştiriyorum. Tenisteki hedefim yurtdışında üniversite okumak. Hocalarımızın çok emeği var, turnuvaya götürüyorlar, getiriyorlar, psikolojik anlamda destek oluyorlar, yapamadığımız bir şey varsa üstünde duruyorlar. Daha fazla antrenman yaptırıyorlar” dedi.