Türkav Başkanı Özden Sarı Polis Haftası İçin Bir Mesaj Yayınladı

Türkav Başkanı Özden Sarı, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkav Başkanı Özden Sarı Polis Haftası İçin Bir Mesaj Yayınladı

Polis Teşkilatının Türkiye’de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati öneme sahip kurumlardan birisi olduğunu kaydeden Başkan Sarı; “Türk Polisi asayişin, huzurun, güvenliğin, hak ve özgürlüklerin korunması için fedakarca faaliyet gösteren halkın gönlünde taht kurmuş gözde bir teşkilattır” dedi.
 
Başkan Sarı mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “176 yıldan bu yana eğitimli personeli ile günümüz teknolojisine ayak uydurarak, ülkemizin en başarılı kurumlarından olan Emniyet Teşkilatımız yapmış olduğu çalışmalarla Dünya Polis Teşkilatları arasında, göz dolduran bir kurum olmuştur. Devletimizin, milletimizin bölünmez bütünlüğünü,  halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet teşkilatımız, bir taraftan güvenlik ve huzuru sağlayan diğer taraftan milletimizin can ve mal güvenliğini koruyan, huzuru temin ve muhafaza eden bir güvencedir. Bu nedenle muvaffak olmaları hepimiz için önemlidir.
 
Toplumun ahlaki yapısının bozulmaması ve bireylerin topluma faydalı olması yönünde ciddi manada katkı sunan mesai kavramı gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan ve adeta sabır, vefa, feda ve metanet mesleğine sahip polislerimize, halkımız da her zaman destek olmuş, onlara minnettar kalmıştır. Yürütülen kamu hizmetleri içinde emek gerektiren ve özveri gerektiren bu meslekte sadece polisimizin değil, ailelerinin de fedakarlık yaptığı bir gerçektir.
 
Yapmış oldukları başarılı çalışmalarla halkımızın sevgisini ve takdirini kazanarak huzurlu ve güvenli bir şehirde rahatça yaşamamızı sağlayan, Emniyet Teşkilatımızın, 4-10 Nisan Polis Haftası'nı kutluyorum. Ülkemizde huzur ve güven ortamının sağlanması adına ve terörle mücadele uğruna görevi başında şehit düşerek, şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimiz ve görevleri başında olan tüm polislerimize aileleriyle birlikte huzurlu, başarılı bir hayat diliyorum” dedi.