BAĞLAR VE GAZİLER MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Tarsus Belediyesi vatandaşların yaşam konforunu iyileştirmek ve kentin cazibe merkezi haline gelmesini sağlamak amacıyla Bağlar ve Gaziler Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı.

BAĞLAR VE GAZİLER MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Belediye Meclis Salonunda, yerinde dönüşüm, vizyoner ve çözüm odaklı olarak hayata geçirilecek dönüşüm çalışmalarına ilişkin hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu sağlıklı ve vizyoner bir kent inşa etme çalışmaları kapsamında Tarsus’ta çarpık kentleşmeye ve atıl alanlara yönelik çözümler sürüyor Bu kapsamdaİsmetpaşa Mahallesinin ardındanBağlar ve Gaziler Mahallesinde 1. Etap uygulama alanı dönüşüm planı Tarsus belediyesi tarafından gerçekleştirilmeye başlandı. Belediye meclis salonunda30606 m2’likalanda 1. Etap uygulama sahası içerisinde hayata geçirilecek çalışmalara ilişkin hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kentsel dönüşüm projesine ait çalışmalar tanıtıldı. Mevcut durum analizleri ve sentez çalışmaları paylaşıldı. Planlama süreci ve ortaya çıkarılan alternatif tasarımlardan söz edildi. Taslak planda yapılaşmayı etkileyen plan notları ve dönüşüme yön veren yapılaşma koşulları anlatıldı. Söz konusu alanın ada bütünü yapılaşması ve vizyon planı görselleri paylaşıldı. Taslak planın öngördüğü yapılaşmalar vaziyet planları ve üç boyutlu modellerle mekânsal olarak yapılaşmayı gösteren detay cephe çalışmaları ile tanıtım videosu gösterildi. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanı ile ilgili merak edilen bazı konulara Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve ilgili yetkililerce çalışmaya yönelik sunum eşliğinde bilgi verildi, sorular cevaplandı.

 

Toplantıda, Mimar Basri Gazi tarafından kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili hak sahiplerine bilgi verilerek vatandaşların soruları cevaplandırıldı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN: "KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJEMİZ HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN"

 

Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız verdiklerini dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, " Bu projemizde amacımız elden edilecek karı halka dağıtmak, bu yüzden belediyemiz olarak çalışmayı yürütüyoruz.  Biz vatandaşlarımızın lehine olacak çalışma ne ise onu yapma gayretindeyiz. Bir kentte rantı halk yaratır, rantıda halka eşit dağıtmak gerekir. Kentimizin kalitesini yükseltecek kentsel dönüşüm çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Sağlıklı bir kent inşa etme yolunda İsmetpaşa mahallemizin ardından Bağlar ve Gaziler Mahallemizin 1. Etap dönüşüm çalışmalarına başladık. Mahallemiz değerlenecek ve bir marka haline gelecek, sağlıklı insan ancak sağlıklı bir kentte olur. Bu anlamda Bağlar ve Gaziler Mahallelerimizde hayata geçireceğimiz Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projemizin halkımıza ve kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu.