Gülnar’da Mantar Toplarken 15 Metrelik Kayalıklardan Düştü

MERSİN HABER, MERSİN HABERLERİ, MERSİN SON DAKİKA -Mersin’in Gülnar ilçesinde mantar toplamak için çıktığı kayalıklardan düşen adam AKUT Mersin Ekibi, Mersin İtfaiyesi AFAD ve UMKE’nin yaptığı kurtarma çalışma neticesinde yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Gülnar’da Mantar Toplarken 15 Metrelik Kayalıklardan Düştü

Edinilen bilgiye göre; Gülnar İlçesi Demirözü Mahallesi’nde mantar toplamak için çıktığı kayalıklardan düşen 40 yaşındaki kazazede için kurtarma ekipleri seferber oldu. seferber oldu. Yaklaşık 15 metrelik kayalıklardan aşağıya düşen başının ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan kazazedeye ilk müdahale kaza yerinde UMKE ekipleri tarafından yapıldı. Daha sonra sedye alınarak sabitlenen kazazede için yaklaşık 3 kilometrelik engebeli ve karanlık arazide doğru bir şekilde ambulansa taşınması için zorlu bir operasyon başlatıldı. AKUT Mersin Ekibi’nin yanı sıra Mersin İtfaiyesi, AFAD, UMKE, 112 Acil ve Jandarma ekiplerinin de katıldığı operasyonda yaralının yaklaşık 4 saatlik zorlu bir mücadelenin ardından hazır bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edilmesi ile operasyon sonlandırıldı.

Kazazedenin taşınması için hasas ve zorlu bir mücadele verildi

Operasyon ile ilgili bilgi veren AKUT Mersin Ekibi Operasyon Bölüm Sorumlusu Şeyma Yılmaz, “Vatandaşımız, mantar toplamak için çıktığı kayalıklarda dengesini kaybederek 15 metrelik uçuruma düşüyor. Başının ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan kazazedeye ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Daha sonra engebeli arazide sedye ile taşınmaya çalışılan kazazedenin doğru şekilde sabitlenmesi ve taşınması için gerekli desteği verdik. Diğer ekiplerle yaptığımız ortak çalışma ile karanlığa ve engebeli arazi koşullarına karşı verdiğimiz zorlu bir mücadelenin ardından kazazedeyi hazır bekleyen 112 acil servis ekiplerine teslim ettik” dedi.