KAHRAMANMARAŞ’TA COVİD-19 NEDENİYLE BİR OKULDA EĞİTİME 1 HAFTA ARA VERİLDİ

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesindeki bir okulda görev yapan öğretmenlerin korona virüse yakalanması nedeniyle eğitime bir hafta ara verildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA COVİD-19 NEDENİYLE  BİR OKULDA EĞİTİME 1 HAFTA ARA VERİLDİ

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesindeki bir okulda görev yapan öğretmenlerin korona virüse yakalanması ve temaslı olarak karantinaya alınması nedeniyle eğitime bir hafta ara verildi.

Ekinözü İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ilçeye bağlı Kabaktepe Mahallesi'ndeki Çayobası Okulun’da  Covid-19 tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.

Ekinözü İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Talat Tabur başkanlığında toplandı. Toplantıda, ilçedeki pandemi sürecine ilişkin yeni kararlar alındı. Toplantı sonrasında açıklanan karar metninde, Covid-19 tedbirleri kapsamında salgının, ilçede ve mahallelerde yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek, salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak ve risklere karşı güvenlik düzeyini en üst seviyeye çıkarabilmek amacıyla farklı tedbirler alındığı belirtildi.